Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Targów na MTG SA dzień drugi

Image

Od lewej: Julian Skelnik (Dyrektor d/s Marketingu Portu Gdańskiego), Wiceprezes MTG SA Andrzej Kasprzak i Wiceminister Infrastruktury, pani Anna Wypych-Namiotko (oczywiście to tylko tak groźnie wyglądało - zdjęcie w powiększeniu CeSpi)

Drugi dzień - 24 czerwca br. - trwających na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich w fotoreportażu Tadeusza Lademanna - galeria. (Do tematyki targów jeszcze powrócimy również w formie pisemnej na naszych łamach).

 
Targi na terenie MTG S.A. można już zwiedzać
Image
 
Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich w Oliwie rozpoczęły się 23 bm.- z trwaniem do piątku 25 bm. – zorganizowane po raz 11. Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO, także po raz 11. Targi Ratownictwa, Bezpieczeństwa oraz Ochrony Osób i Obiektów SAFETY oraz co warto tu szczególnie odnotować impreza pod nazwą Bałtycki Salon Gospodarki Morskiej. O tyle to ważna do odnotowania sprawa, że taki Salon na terenie MTG pojawił się po raz pierwszy i chciałoby się od razu powiedzieć, aby nie ostatni.
Więcej…
 
Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich trzy w jednym
Image
 
 
W dniach 23 do 25 czerwca będą miały miejsce 11 już Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY EXPO; 11 Targi Ratownictwa, Bezpieczeństwa oraz Ochrony Osób i Obiektów SAFETY oraz po raz pierwszy w tym roku Bałtycki Salon Gospodarki Morskiej, który skoncentruje się na portach, okrętownictwie oraz usługach morskich. Wszelkie informacje na temat targów można znaleźć na stronie: www.baltsalon.pl (cs).
 
Z biografią o profesorze J. A. Lisowskim w Benowie
Image
 
 
W ostatnim dniu minionego tygodnia, tj. w sobotę 19 czerwca, skorzystaliśmy z interesującego zaproszenia do udziału w spotkaniu, które miało miejsce we wsi Benowo, w powiecie kwidzyńskim. Przybyli na nie najstarsi absolwenci znanego nie tylko u nas, w kraju Liceum Ogólnokształcącego im. Dr. Władysława Gębika, szkoły powstałej w 1937 roku, na ziemi pod wówczas zarządem niemieckim, szkoły jednak z wykładowym językiem polskim, drugiej takiej wtedy, po bytomskiej, placówki oświatowej.
Więcej…
 
Jeszcze o zacnym morskim Jubileuszu
Image
 
Jak już na tej stronie informowaliśmy w urozmaiconym ciekawymi w zeszłym tygodniu wydarzeniami, także uroczyście była obchodzona 90. rocznica polskiego szkolnictwa morskiego. Jubileusz ten organizowała Akademia Morska w Gdyni, jako spadkobierczyni tradycji powstałej w 1920 roku w Tczewie Szkoły Morskiej. Owej kolebki polskich nawigatorów. Dlatego też zaplanowane na dwa dni (16 i 17 czerwca) obchody tego Jubileuszu zostały zapoczątkowane właśnie tam, „gdzie to wszystko się zaczęło” - w Tczewie. Przyjechał doń na swe okolicznościowe i wyjazdowe posiedzenie uczelniany Senat wraz z zaproszonymi gośćmi.
Więcej…
 
Ciekawy tydzień

Zaczniemy tę relację trochę nietypowo, od końca, a chodzi o dni od 14-18 czerwca br. i naszą obecność w kilku miejscach z obiektywami. (Z "gwoździem" też). Z uwagi na sporo wydarzeń ważnych - m.in. uroczystości 90 lecia szkolnictwa morskiego w Polsce, postaramy się niektóre z przedstawionych tu tematów poruszyć nieco szerzej, w miarę czasu - tydzień jeszcze nie dobiegł końca, a przyszły zapowiada się równie gorąco - choćby przez planowany na 23-25 czerwca br. Bałtycki Salon Gospodarki Morskiej na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich

No to do rzeczy:

18 czerwca - SOPOT: ostatnie spotkanie z wyborcami przed niedzielą wyborczą kandydata na prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Image

 powiększ    1      2      3      4

(więcej fotek Cezarego Spigarskiego - galeria)

Więcej…
 
Kruzensztern - zwiedzanie pokładu żaglowca
Image
 (aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Zainteresowanie wejściem na pokład słynnego żaglowca w niedzielę 13 czerwca br. uwiecznił swoim obiektywem Tadeusz Lademann - więcej fotek - galeria
 
Kruzensztern w Gdyni
Image
 
powiększ:  1    2    3    4
 
Zdjęcia wykonał operujący od strony morza Tadeusz Urbaniak
 
12 czerwca br. o godz. 18.20 przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni zacumował jeden z największych i najpiękniejszych żaglowców świata - Kruzensztern. Ten czteromasztowy, drugi co do wielkości na świecie żaglowiec zbudowany w 1926 r. przez niemiecką stocznię J.C.Tecklenborg w Wasermünde będzie dostępny dla zwiedzających do 17 czerwca.
Więcej…
 
SAR-3000 ORKAN zwodowany w Stoczni Marynarki Wojennej
Image
 
Powiększ:   1    2    3    4
 
11 czerwca br. w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni przeprowadzone zostało wodowanie pierwszego statku ratowniczego I kategorii typu SAR-3000 dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR (ang.: Search And Resque).
Więcej…
 
Stocznia Wisła: o historii i co obecnie produkuje
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Była jedną z pierwszych stoczni, która z przedsiębiorstwa państwowego w 1992 roku została przekształcona w podmiot prawa handlowego - w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, ale mimo to nadal zachowała przynależność do skarbu państwa, bowiem to on objął wszystkie udziały w tak skomercjalizowanej spółce. Nieco pół roku wcześniej takiemu samemu procesowi poddana została Stocznia Gdynia, tyle że otrzymała status spółki akcyjnej. Chodzi o Stocznię Wisła, o której można powiedzieć, że jeśli była tą „jedną z pierwszych zamienioną w państwową spółkę”, tak z pewnością stała się pierwszą w naszej branży stoczniowej w pełni sprywatyzowaną – na zasadzie publicznego przetargu.
Więcej…
 
Zobacz też ...
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje: 764 - 820 z 820
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

23 Marca 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Eberhard, Feliks,
Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia,
Pelagiusz, Piotr,
Zbysław
Do końca roku - 284 dni.

.
Archiwum z:

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Lubisz nas?
     Dodaj do ulubionych
     Ustaw jako startową
RSS   Subskrybuj kanał
Foto Galeria

Najczęściej czytane
Przyjaciele
Kultura morska i twórczość ludzi morza

pmres

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/stories/ksiazki/okladka_eim_banner.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/logo_trojmiasto_m.gif

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/pem.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/tadeusz_lominski.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/grzybia_dabrowa.jpg

Było juz 10916033 gości

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej