Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Otwarte Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski
Image
 
powiększ     powiększ     powiększ     powiększ

Co prawda od rozgrywanych w Gdyni w dniach 24 do 26 sierpnia br. Otwartych Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w ORC International i w KWR sporo już wody na Zatoce Gdańskiej zdążyło zmienić swoje położenie, niemniej po błogim u nas okresie urlopowego lenistwa, i bardzo skomplikowanym czasie powrotu do nas świadomości, że praca czyni cuda, pora aby zgromadzony wówczas materiał jednak szerszemu gronu odbiorców pokazać.
Mistrzostwa te zorganizowano pod egidą: Komisji Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Miasta Gdyni, Jacht Klubu Marynarki Wojennej „KOTWICA” i Morskiego Stowarzyszenia Regatowego.
Więcej…
 
Wizyta delegacji z Chin

W ostatnim dniu sierpnia ZMPG SA gościł przedstawicieli firmy China Harbour Engineering Company: Dawida Xue oraz Zhu Gang z Departamentu Marketingu, którym towarzyszyli: Beata Pawłowska, Dyrektor Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Trade Trans Sp. z o.o. z Gdyni, oraz Andrzej A. Konarski, Przewodniczący Polskiego Klubu Biznesu w Hongkongu. Wizyta ta była efektem niedawnej polskiej misji gospodarczej do Chin pod przewodnictwem Ministra TBiGM Sławomira Nowaka, w której udział wziął m. in. prezes Zarządu ZMPG SA Ryszard Strzyżewicz.

Więcej…
 
KE przyjmuje zieloną księgę Wiedza o morzu i rozpoczyna konsultacje społeczne
Image
(Zdjęcie: Cezary Spigarski)
 
Oceany i morza otaczające Europę oferują nowe możliwości rozwoju i tworzenia miejsc pracy, umożliwiające realizację celów strategii „Europa 2020”. Aby jak najlepiej wykorzystać ten potencjał, musimy wiedzieć więcej na temat tego, co dzieje się pod powierzchnią mórz. Komisja Europejska proponuje utworzenie cyfrowej mapy dna morskiego wód europejskich do 2020 r. poprzez zebranie wszystkich istniejących danych w spójną bazę danych dostępną dla wszystkich. W przyjętej 30 sierpnia br. zielonej księdze „Wiedza o morzuKomisja Europejska rozpoczyna konsultacje na temat sposobów realizacji tego celu.
Więcej…
 
Uprawnienia do zrównoważonych połowów w Morzu Bałtyckim na rok 2013
Image
(Zdjęcie: Cezary Spigarski)
 
W tym miesiącu Komisja Europejska przedstawiła swój wniosek dotyczący uprawnień do połowów w Morzu Bałtyckim na rok 2013.
Z opinii naukowych wynika, że liczba stad zarządzanych na poziomie maksymalnego podtrzymywalnego połowu (MSY) w Morzu Bałtyckim może wzrastać. Ograniczenia wielkości całkowitych dopuszczalnych połowów (TAC) przyjęte w poprzednich latach okazały się skuteczne i liczba stad odławianych na poziomie MSY mogłaby wzrosnąć w 2013 r. z trzech do sześciu, o ile zostaną przyjęte proponowane wielkości TAC.
Więcej…
 
Załoga CMM wygrała regaty na Litwie
Image
 
 
2 i 3 sierpnia w Kłajpedzie odbyły się zorganizowane przez litewskie Muzeum Morskie parada łodzi historycznych oraz regaty. Reprezentacja Centralnego Muzeum Morskiego zdobyła pierwsze miejsce w wyścigu małych łodzi do 10 m długości.
Parada „Dange Fleet” i regaty zostały zorganizowane z okazji obchodów 760-lecia Kłajpedy, celem odbywających się przy tej okazji Dni Morskich jest kultywowanie oraz promocja morskiego dziedzictwa krajów rejonu Morza Bałtyckiego.
Więcej…
 
Pierwsze Morskie Regaty Szantmenów za nami
Image
 
Jachty klasy Diamant 3000
 
 
W sobotę czwartego sierpnia przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się pierwsze Morskie Regaty Szantmenów. Organizatorem regat był Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, XXVII Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej 2012 i targi żeglarskie Wiatr i Woda. Szantmeni ścigali się na wysokiej klasy jachtach regatowych klasy Diamant 3000 udostępnionych przez Przemysława Tarnackiego, na których ścigają się zawodnicy z pierwszej dwudziestki Światowego Rankingu ISAF regat meczowych Pucharu Świata grade 1 w Sopocie.
Więcej…
 
Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda - na wodzie 2012
Image

W dniach od 2 do 5 sierpnia br. w gdyńskiej marinie odbyła się siódma już edycja targów Wiatr i Woda (po raz szósty w Gdyni), połączona tradycyjnie z Festiwalem Żeglarskim. Targi pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka przebiegały w otoczeniu wielu atrakcji, konkursów i pokazów związanych z uprawianiem sportów i rekreacją na wodzie. Swoje wyroby prezentowało 120 wystawców. Do obejrzenia i dotknięcia było ok. 100 jachtów i motorówek. Targi organizowała firma Murator EXPO.
Więcej…
 
Kwiaty dla Józefa Konrada Korzeniowskiego
Image
 
 
3 sierpnia 2012 r., w 88. rocznicę śmierci Józefa Konrada Korzeniowskiego, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Nautologicznego, z jego prezesem prof. kpt. ż. w. Danielem Dudą na czele złożyli kwiaty pod pomnikiem słynnego pisarza przy al. Jana Pawła II w Gdyni. W uroczystości brali udział m.in.: wiceprezydent Gdyni Ewa Łowkiel, dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego Jerzy Litwin, reprezentacje Związku Piłsudczyków, Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej i studenci Akademii Morskiej w Gdyni.
Więcej…
 
Podręczny słownik morski

Image

(aby powiększyć - kliknij fotkę)

Właśnie ujrzała światło dzienne kolejna książka wydana przez naszą Fundację - "Podręczny słownik morski", autorstwa Barbary Katarzyńskiej. Jest to przydatny dla wszystkich wykonujących pracę na morzu i w gospodarce morskiej, podzielony na dwie części: polsko-angielską i angielsko-polską słownik w formacie kieszonkowym A6.
Autorka jest nauczycielem akademickim, wykładającym język angielski na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni i wydała u nas już trzecią swoją książkę (poprzednie to: "Nawigacyjny Słownik Frazeologiczny IMO" i "Ship's correspondence"). Książkę można nabyć w naszej księgarni - kliknij (cs).

 
Konferencja otwierająca w Porcie Gdynia
Image

Na zdjęciu od lewej: wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, prezes ZMPG-a S. A. Janusz Jarosiński, wiceprezes Walery Tankiewicz i kierownik Działu Zarządzania Projektami Unijnymi Mariusz Karbowski. Obecność wicemarszałka związana była z jego odpowiedzialnością za pozyskiwanie, rozdysponowanie i nadzór nad wykorzystaniem funduszy z Unii Europejskiej.
 
powiększ     powiększ     powiększ     powiększ
 
2 sierpnia br., w ramach promocji projektu inwestycyjnego pn. „Rozbudowa infrastruktury portowej do obsługi statków ro-ro z dostępem drogowym i kolejowym w Porcie Gdynia”, odbyła się w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. konferencja otwierająca.
Więcej…
 
Zobacz też ...
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje: 437 - 545 z 820
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

18 Stycznia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr,
Pryska
Do końca roku - 348 dni.

.
Archiwum z:

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Lubisz nas?
     Dodaj do ulubionych
     Ustaw jako startową
RSS   Subskrybuj kanał
Foto Galeria

Najczęściej czytane
Przyjaciele
Kultura morska i twórczość ludzi morza

pmres

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/stories/ksiazki/okladka_eim_banner.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/logo_trojmiasto_m.gif

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/pem.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/tadeusz_lominski.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/grzybia_dabrowa.jpg

Było juz 10838492 gości

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej