Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Pozycja została pomyślnie zapisana
Już wkrótce profesora B. Mazurkiewicza Encyklopedia inżynierii morskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
27.03.2009.
Image
(kliknij fotkę aby powiększyć)
 
Za kilka dni opuści drukarnię przygotowane do druku przez naszą Fundację dzieło wybitnego specjalisty w dziedzinie budownictwa morskiego, profesora doktora habilitowanego inżyniera Bolesława Mazurkiewicza pod tytułem „Encyklopedia Inżynierii Morskiej”. Po raz pierwszy do encyklopedycznego ujęcia tej inżynierii profesor Mazurkiewicz przystąpił ponad dwadzieścia pięć lat temu, wydając w ówczesnym Wydawnictwie Morskim książkę pod tym samym tytułem, ale w znacznie mniejszej objętości i w nader skromnej szacie graficznej. Obecne wydanie tego dzieła o objętości bliskiej 600 stron, bogato ilustrowane barwnymi zdjęciami, rysunkami z pewnością znajdzie szerokie nim zainteresowanie, zwłaszcza jeśli uwzględni się fakt szybkiego w ostatnich latach rozwoju wiedzy, której ta Encyklopedia jest poświęcona.
I jak profesor pisze w przedmowie do niej „Jest ona pomyślana nie tylko jako ogólny podręczny informator dla ludzi związanych bezpośrednio - czy to z pracą, czy kierunkiem studiów – z zagadnieniami inżynierii morskiej, ale także dla tych wszystkich, którzy pracując w innych dziedzinach gospodarki morskiej, a nawet poza tą gospodarką, stykają się w jakiejkolwiek formie z budowlami morskimi i chcieliby, np. patrząc ma falochron, latarnię morską czy platformę wydobywczą rozumieć istotę jej funkcji, elementarne zasady jej konstrukcji i mieć wyobrażenie możliwych jej rozwiązań”. Nadmienia też profesor, że „Będę niezmiernie szczęśliwy i zadowolony, jeśli właśnie taki będzie odbiór tej Encyklopedii”.
Przygotowując wydanie tegoż encyklopedycznego dzieła pod względem redakcyjnym, graficznym, ilustracyjnym i w ogóle edytorskim, możemy tu śmiało powiedzieć, że taki, wedle życzenia profesora, na pewno będzie odbiór jego kilkuletniej pracy nad tym dziełem, które w jego dorobku wydawniczym stanowi dwunastą samodzielnie napisaną pozycję książkową.
Więcej o profesorze Mazurkiewiczu nabywcy owej Encyklopedii Inżynierii Morskiej dowiedzą się w umieszczonym na jej początku słowie Od wydawcy. Możliwe, że już pod koniec przyszłego tygodnia zainteresowani tą Encyklopedią będą mogli zapoznać się z nią na tej naszej stronie www. w pozycji Księgarnia: z jej ceną oraz sposobem zamówienia i wysyłki. (ski)
 
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

18 Sierpnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Agapit, Bogusława,
Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona,
Klara, Tworzysława
Do końca roku - 136 dni.

.
Archiwum z:

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Lubisz nas?
     Dodaj do ulubionych
     Ustaw jako startową
RSS   Subskrybuj kanał
Foto Galeria

Najczęściej czytane
Przyjaciele
Kultura morska i twórczość ludzi morza

pmres

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/stories/ksiazki/okladka_eim_banner.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/logo_trojmiasto_m.gif

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/pem.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/tadeusz_lominski.jpg

http://archiwum.oficynamorska.pl/images/banners/grzybia_dabrowa.jpg

Było juz 10659766 gości

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2018 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej