Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Żołnierska dola... PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
05.10.2014.
Image
(kliknij fotkę aby powiększyć)
 
 
... czyli dostępna dla odwiedzających Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni wystawa czasowa poświęcona codziennemu życiu żołnierzy walczących na różnych frontach II wojny światowej. Pokazana nie od strony scen bitewnych i walk, ale dotycząca zwykłego życia, w chwilach wolnych od tych przykrych zajęć. Wystawa pod nazwą: „Żołnierska dola. Życie codzienne żołnierzy w czasie II wojny światowej”, zorganizowana wspólnie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Uroczyste otwarcie miało miejsce 3 października br. o godz. 14.00 siłami dyrektora Tomasza Miegonia - głównodowodzącego MMW oraz wicedyrektora Muzeum II Wojny Światowej w osobie Janusza Marszalca.

Image
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Miegoń i Janusz Marszalec
 
 

Na wystawie można zobaczyć jak ówcześni żołnierze wyglądali, jakiej broni używali i jakie przedmioty były w ich codziennym posiadaniu. Prezentowane są militaria żołnierzy polskich, niemieckich, sowieckich, japońskich i amerykańskich.

Jak mówią o swojej ekspozycji muzealnicy: "Pokazujemy czym ludzie w mundurach zajmowali się w wolnych chwilach, jak wypoczywali, czym się interesowali, jak dbali o zdrowie, wygląd i higienę. Chcemy przedstawić różne postawy wojskowych, zarówno te, które prowadziły do popełniania zbrodni wojennych i bestialstwa wobec ludności cywilnej, jak i te wynikające z bohaterstwa i szlachetności."

Wystawa potrwa do 15 czerwca 2015 r.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski (więcej fotek - galeria)
Zmieniony ( 05.10.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej