Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Maersk Line dzieli się wiedzą ze spedytorami w DCT Gdańsk PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
14.09.2014.
Image
Fot.: Tadeusz Urbaniak
 
11 września w Gdańsku odbyło się trzecie seminarium dla klientów, organizowane pod patronatem merytorycznym Maersk Line. Tym razem, spotkanie, skierowane dla grupy niemal 100 przedstawicieli rynku spedytorskiego, miało miejsce w wyjątkowej lokalizacji – na terenie terminalu DCT Gdańsk. Uczestnicy wydarzenia poznali najnowsze trendy z zakresu logistyki kontenerowej, a także plany biznesowe Maersk Line i pozostałych partnerów seminarium – terminalu DCT Gdańsk, firmy Balticon S.A. i banku Citi Handlowy.

Pomysł organizacji specjalistycznych szkoleń dla klientów zrodził się w Maersk Polska na początku 2014 roku. Po sukcesie poprzednich edycji w Czeladzi i Warszawie armator podjął decyzję o zaproszeniu firm spedycyjnych do miejsca codziennej pracy – terminalu w Gdańsku. Zgodnie z założeniami przekazywania kompleksowej wiedzy, armator i tym razem włączył do współpracy partnerów: terminal DCT Gdańsk, firmę Balticon oraz bank Citi Handlowy. Ponad 100 uczestników seminarium przez niemal 8 godzin wykładów i prezentacji zdobywało wiedzę z zakresu nowych możliwości w transporcie morskim, produktów dedykowanych firmom spedycyjnym oraz planów rozwojowych poszczególnych firm.
 
Image 
 (aby powiększyć - kliknij fotkę)
 Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard - dyrektor zarządzająca Maersk Polska i szefowa regionu Europy Środkowej (Polska, Czechy, Słowacja Węgry)
Związana z grupą A.P. Møller-Maersk od 13 lat. Zaczynała karierę w Safmarine i Maersk Line w Holandii, gdzie odpowiadała za sprzedaż, marketing i komunikację. Następnie była częścią zespołu odpowiedzialnego za integrację P&O Nedlloyd w Europie Środkowej, po przejęciu tej spółki w 2005 roku.
Po kilku latach na stanowisku szefa lokalnej organizacji w Namibii i Tanzanii, Ingrid przeniosła się do Kopenhagi, gdzie odpowiadała za szlak handlowy Europa-Kanada, a w ostatnim czasie kierowała serwisem z Morza Śródziemnego i Czarnego do Ameryki Północnej.
Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard jest Holenderką, mężatką i matką trójki dzieci. Ukończyła Nyenrode University w Holandii.
 
Wrześniowe spotkanie w Gdańsku to już trzecie tego typu wydarzenie pod patronatem Maersk Line. Zgodnie z filozofią naszej firmy, oprócz transportu kontenerowego chcemy zagwarantować naszym klientom pełny komfort współpracy z nami. Element edukacyjny to sposób budowania długofalowych relacji, możliwość bezpośredniego spotkania i poznania opinii na temat oferowanych przez Maersk Line usług. Dzięki bardzo pozytywnym reakcjom klientów, już dzisiaj wiemy, że seminaria pozostaną stałym punktem naszej działalności w Polsce – podkreśla Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard, prezes Maersk Polska.
 
Spotkanie zostało podzielone na cykl wykładów tematycznych, skoncentrowanych wokół branży logistycznej i przemysłu kontenerowego. Seminarium otwierał wykład Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard, prezes Maersk Polska, która w swoim wystąpieniu skupiła się na kwestii konsolidacji branży transportu morskiego, w kontekście aktualnej sytuacji rynkowej. Podczas wydarzenia specjaliści Maersk Line omówili również wybrane operacje statkowe w terminalach oraz zalety rozwiązań intermodalnych. Wiedzę z zakresu finansów uzupełnili specjaliści banku Citi Handlowy, zajmując się tematami akredytyw. Prelegent firmy Balticon S.A., prezes zarządu, Tomasz Szmid podczas swojej prezentacji dotyczącej kontenerów morskich poruszył szereg aspektów związanych z działalnością depotów kontenerowych oraz coraz szerszym zastosowaniem samych kontenerów.

Seminarium Maersk Line, współorganizowane przez Balticon S.A. oraz DCT Gdańsk wpisuje się w obecnie zauważalny dynamiczny rozwój sektora transportu morskiego, który z perspektywy spółki, stanowi potwierdzenie zasadności dla dalszych planowanych inwestycji dotyczących terminali inlandowych oraz istniejących depotów kontenerowych.
Udział w tym istotnym dla sektora morskiego i kontenerowego przedsięwzięciu postrzegamy jako możliwość podzielenia się naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem dotyczącym branży
- komentował Tomasz Szmid, Prezes Zarządu Balticon S.A.
 
Image
Dominik Landa, Dyrektor Działu Handlowego (fot.: Cezary Spigarski)
 
Spotkanie zamykało wystąpienie DCT Gdańsk, w trakcie którego dyrektor handlowy Dominik Landa przedstawił zgromadzonym plany rozwojowe terminalu i możliwości ułatwień w obrocie kontenerami. Terminal, na którego terenie odbywało się wydarzenie, umożliwił również wszystkim uczestnikom obejrzenie terenu inwestycyjnego, na którym do 2016 roku zostanie wybudowane drugie nabrzeże, tzw. Terminal T2.
 
Image
Maciek Kwiatkowski, prezes zarządu DCT Gdańsk (fot.: Cezary Spigarski)
 
Cieszę się, że wraz z firmami Maersk Line i Balticon mogliśmy zorganizować na terenie terminalu DCT Gdańsk wydarzenie, które ma służyć propagowaniu i poszerzaniu wiedzy na temat branży morskiej. DCT jako największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim przyjął na siebie rolę lidera branży, dlatego współuczestnictwo w takich inicjatywach, jak seminarium poświęcone polskiej konteneryzacji, wpisuje się w nasze działania na rzecz budowania przewag sektora morskiego w Polsce – podkreślił Maciek Kwiatkowski, Prezes Zarządu DCT Gdańsk.

Maersk Line regularnie bada zainteresowanie klientów tego typu wydarzeniami. Firma nie wyklucza organizacji kolejnych edycji spotkań.

Agnieszka Karpińska
Maersk Line
 
* * *

O Maersk Polska
Maersk Line jest reprezentowana w Polsce przez Maersk Polska. Od ponad dwudziestu lat firma przyczynia się do rozwoju polskiego handlu międzynarodowego, otwierając kolejne połączenia z największymi europejskimi i światowymi portami. Biura Maersk Polska, obecne w trzech miastach – Warszawie, Gdyni i Krakowie, w których zatrudnionych jest 90 osób, stanowią filar sektora handlu żeglugowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Od stycznia 2010 roku do portfolio wszedł serwis AE10, który jest pierwszym bezpośrednim połączeniem z Dalekiego Wschodu do Polski i krajów bałtyckich, a także stanowi dużą korzyść dla rodzimych importerów i eksporterów.
http://www.maerskline.com

O DCT Gdańsk
DCT jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Terminal DCT, zlokalizowany w samym sercu Morza Bałtyckiego – w Porcie Gdańskim, jest najbardziej wysuniętym na wschód terminalem w zasięgu portów Gdańsk – Le Havre.
Terminal obsługuje polski import, eksport, tranzyt oraz tranzyt morski. Dzięki dobremu dostępowi ze strony morza zapewnionemu przez kanał podejściowy o głębokości 17 m oraz do 16,5 m (wzdłuż nabrzeża), braku zalodzenia oraz doskonałym możliwościom operacyjnym, DCT jest naturalną bramą dla obrotu skonteneryzowanego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę realizowanym przez polski rząd i miasto Gdańsk, terminal DCT jest bardzo dobrze połączony z miejscami zlokalizowanymi w głębi lądu oraz jest prawdziwą bramą do Europy Środkowej i Rosji.
www.dctgdansk.com

O Balticon S.A.
Firma Balticon S.A. specjalizuje się w procesach związanych z usługami oraz logistyką kontenerową od 1991 roku. Balticon S.A. posiada depoty na zapleczu wszystkich morskich terminali kontenerowych w Polsce oraz zapewnia usługi transportowe zarówno na terenie Polski, jak i UE. Od roku 2012 firma Balticon S.A. jest spółką notowaną na giełdzie papierów wartościowych New Connect.
Klienci oraz kontrahenci firmy Balticon S.A. polegają na firmie w takich sferach, jak serwisowanie, sprzedaż oraz wynajem kontenerów standardowych i specjalistycznych, jak np. kontenery chłodnicze. Firma Balticon S.A. zapewnia im również możliwość drogowego, kolejowego i intermodalnego transportu ładunku oraz asystę w dopełnieniu całości wymogów dotyczących procedur odprawy celnej.
Przez lata owocnej współpracy z klientami Balticon S.A. zyskał miano zaufanego partnera, który dostosowuje się do potrzeb swoich kontrahentów zgodnie z polityką firmy.
www.balticon.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej