Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
BITWA O GOTLAND: 7 wspaniałych na trasie najtrudniejszych regat na Bałtyku PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
13.09.2014.
Image
(fot.: Mariusz Kowalski)
 
12 września br. w samo południe siedem jachtów i siedmiu samotnych żeglarzy wyruszyło z Gdańska na trasę trzecich regat BITWA O GOTLAND, aby okrążyć Gotlandię i bez zatrzymywania się powrócić do portu. Chmury i silna bryza towarzyszyły zawodnikom, którzy na turystycznych, często własnych jachtach zdecydowali się na niezwykłą przygodę. Samotne i non-stop pokonanie tej 500-milowej trasy to najtrudniejsze wyzwanie regatowe jakie można podjąć na polskich wodach.

W zależności od warunków atmosferycznych, ukończenie regat zajmie zawodnikom 3-4 doby i da kwalifikację do międzynarodowych regat oceanicznych samotników – m.in. OSTAR czy AZAB.

Regatowa prognoza pogody przewiduje stały, umiarkowany wiatr z kierunku NE o sile 5-6 stopni w skali Beauforta, lokalnie osiągający siłę 7. Mogą pojawić się chmury konwekcyjne przynoszące deszcz oraz silniejszy wiatr. Będą powstawały nad lądem i spływały nad morze w czasie pierwszych godzin po starcie.
 
Image
(fot.: Radek Kowalczyk)
 
Do rywalizacji stanęli:
Krystian Szypka (s/y Polska Miedź), Jacek Zieliński (s/y Quick Livener), Radek Kowalczyk (s/y Sunrise), Maciej Ziemba (s/y Janeczka 2), Ryszard Drzymalski (s/y Konsal), Michał Weselak (s/y Wanda), Krzysztof Kołakowski (s/y Blekot). Szczegółowe informacje o zawodnikach można znaleźć na stronie http://bitwaogotland.pl/jachty .

Pozycje jachtów na morzu można śledzić na stronie http://yb.tl/bitwa2014 . Czerwone linie widoczne na ekranie oznaczają najkrótszą możliwą trasę regat. Zapraszamy do kibicowania.

Milka Jung
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej