Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Trzecia edycja regat o Puchar Korsarza już w najbliższą sobotę PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.08.2014.
Image
(kliknij fotkę aby powiększyć)
 
9 sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej odbędzie się trzecia edycja regat o Puchar Korsarza. Regaty odbędą się na trasie Gdańsk Brzeźno - Gdynia - Hel - Gdańsk Brzeźno. Linia startu oraz meta znajdować się będą w okolicach molo w Brzeźnie. Start zaplanowany jest na godzinę 11.00. Zapraszamy sympatyków żeglarstwa do kibicowania!

Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego (1934 r.), wciąż użytkowanego, polskiego jachtu "Korsarz", który w 1936 roku wygrał pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitko regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego. Przechodnią nagrodą w regatach jest ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Zwycięzcą pierwszej edycji regat o Puchar Korsarza w 2012 został Sergey Pavlenko na jachcie „Blagodarnost 2”, a drugiej edycji Jerzy Jankowski na jachcie „Eljacht”.

Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są w klasach KWR oraz Open. Liczone są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Zapisy do regat przyjmowane są w piątek 8 sierpnia w godzinach 16.00 - 20.00 w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Baszcie Łabędź na Targu Rybnym w Gdańsku. Ceremonia zakończenie regat odbędzie się w sobotę 9 sierpnia o godz. 18.00 w Twierdzy Wisłoujście.

Źródło: PoZŻ
Zdjęcia: Tadeusz Lademann
 
Zajrzyj też do poprzednich edycji:
Zmieniony ( 07.08.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej