Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Wielkie żeglarskie święto w Gdyni PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.08.2014.
VGSD14 konferencja
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Już w najbliższy piątek (tj. 8 sierpnia) w Gdyni rozpoczyna się XV edycja Volvo Gdynia Sailing Days. Udział w imprezie zapowiedziało ponad tysiąc żeglarzy! Szczegóły regat ujawnione zostały na dzisiejszej (6 sierpnia br.) konferencji prasowej w gdyńskim Infoboxie. Na konferencji obecni byli: m.in. Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego, Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz brązowe medalistki Mistrzostw Świata Juniorów ISAF w klasie 420 z Yacht Klubu Polski Gdynia – Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska.

Volvo Gdynia Sailing Days potrwa od 8 do 24 sierpnia. W tym roku, w regatach, weźmie udział prawie tysiąc żeglarzy nie tylko z Polski i Europy ale także z reszty świata – w tym m.in. z USA i Hongkongu. Żeglarze będą rywalizować w wielu klasach m.in.: 420 i 470, Europa, Laser Radial Mężczyzn, Ok-Dinghy, Delphia-24, Optimist i innych.

Organizatorzy przygotowali atrakcje także na lądzie – uroczystości, ceremonie, wręczenia pucharów oraz, po raz pierwszy, specjalnie wydzielone strefy: Strefa Orzeźwienia oraz Strefa Dla Dziecka. W Strefie Orzeźwienia znajdą się punkty gastronomiczne i miejsca do wypoczynku, natomiast w Strefie Dla Dziecka powstanie plac zabaw na którym zagoszczą animatorzy bawiący się i czuwający nad najmłodszymi.

A dla fanów motoryzacji trójmiejski dealer Volvo Drywa zaprezentuje najnowszą gamę modelową swoich samochodów – w tym także hybrydową wersję Volvo V60.

Więcej o wydarzeniu pznaleźć można na stronie internetowej organizatora: www.gdyniasailingdays.org.

Tekst i zdjęcie: Natalia Mallek
Źródło: PoZŻ
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej