Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Porozumienie pomiędzy Akademią Morską w Gdyni a MOL Europe B.V. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
09.07.2014.
Image
 
powiększ     powiększ     powiększ     powiększ
 
Bardzo ciekawa perspektywa szykuje się przed studentami Akademii Morskiej w Gdyni, głównie Wydziału Przedsiębiorczości i Zarządzania. 9 lipca br., jak przystało na tę morską uczelnię - na jej flagowej jednostce "Darze Młodzieży", podpisana została umowa o współpracy ze światowego zasięgu i jedną z największych firm w przewozach morskich (posiada flotę ponad 900 statków różnych typów), japońską MOL (Mitsui O.S.K. Lines), a właściwie z jej europejskim oddziałem MOL Europe B.V. Uroczystość zgromadziła na rufie "Daru Młodzieży" przedstawicieli Akademii, firmy MOL oraz zaangażowanej w pomoc i ukierunkowanie inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim Invest in Pomerania. Na burcie był też Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Po wstępnych, witających gości przemowach, m.in. w wykonaniu komendanta Daru kpt. ż. w. Rafała Szymańskiego, JM Rektora AM w Gdyni prof. zw. dr. hab. Piotra Jędrzejowicza i Jochena Veldmanna, Dyrektora Wykonawczego MOL Europe B.V., podpisana została umowa wzajemnej współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem i promowaniem utalentowanych młodych ludzi.
 
Image
 
powiększ     powiększ     powiększ     powiększ     powiększ
 
Jak mówił Rektor - nowa współpraca otworzy nowe możliwości dla studentów AM, stwarza na sam początek możliwość pozyskania pracy w nowo otwieranym przez MOL Centrum Operacji Logistycznych w Europie z siedzibą w Gdańsku ok. 70. osobom - a to już stanowi dobry początek.
 
Image
 
 
Jak powiedział Jochen Veldmann: "Jako relatywnie nowy pracodawca, oferujący atrakcyjne możliwości zawodowe w Polsce, jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do połączenia sił z prestiżową uczelnią, jaką jest AM w Gdyni, uznany lider w branży. Nasze partnerstwo da młodym, utalentowanym ludziom szanse zdobycia najlepszego możliwie wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego w dziedzinie spedycji morskiej i logistyki".

Przed studentami otwierają się nowe możliwości w kwestii odbywania praktyk i stażów w korporacji MOL Europe B.V., umożliwiające zdobycie szerokiego doświadczenia dla specjalności transport morski i logistyka.

Umowę współpracy przy specjalnie przygotowanym na rufie stole, pod opieką powiewającej wcale nie skromnie biało-czerwonej bandery naszej podpisali: JM Rektor AM, prof. Piotr Jędrzejowicz oraz Managing Director MOL Europe B.V. Takao Tomitaka.
 
Image
 
powiększ     powiększ     powiększ     powiększ     powiększ
 
 
Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski (więcej fotek - galeria)
Zmieniony ( 09.07.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej