Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Dzień Stoczniowca w gdyńskiej Naucie PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
28.06.2014.
Image
 
 
 
 
 
 
 
Przypadający na 25. czerwca każdego roku, kiedyś bardzo hucznie, niemal porównywalnie do święta górniczego w Polsce obchodzony. Dzisiaj, 28. czerwca z tej okazji swoje wrota otworzyła Stocznia Remontowa NAUTA S.A., organizując powszechnie dostępny piknik rodzinny na swoim nowym terenie, czyli miejscach dawniej przynależnych do Stoczni Gdynia S.A. Było właściwie dla każdego coś fajnego. I festyny, i kiełbaski, i gry i zabawy dla najmłodszych.

Jako, że w stoczni, jak u mnie - codziennie niedziela, czyli nieustający "zasów" - trzeba było pogodzić chęci zabawy z chęcią przyjrzenia się pracy ludzi tu zatrudnionych. Prowadzono więc zainteresowanych małymi grupami, z przewodnikiem opowiadającym o codziennych trudach stoczniowców, prezentującym remontowane statki i pilnującym przestrzegania przepisów w tym, jakby nie było produkcyjnym i bardzo niebezpiecznym miejscu.
 
Image
 
 
I jak wynika z charakteru tej firmy oczywiście na jej terenie nie może być super pięknie. Przychodzą tu statki do odnowienia i często wymiany niezbędnych części wyposażenia, tak więc rdza, iskry, dym i kurz to ich codzienność. I choć jeden dzień w roku mogą tu przyjść ze swoimi rodzinami i zademonstrować im charakter swojej pracy.
 
Image
 
 
Dodatkową atrakcją była możliwość podjechania windą na 10 piętro tzw. Akwarium. Obecnie, po gruntownym remoncie, budynku wykorzystywanego na pomieszczenia biurowe Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kiedyś mieścił się tu Zarząd Stoczni Gdynia S.A. oraz m.in. jej biura projektowe. Dzisiaj na samym szczycie można było podziwiać widoki, a także zapoznać się z informacją o firmach, które znalazły swoje miejsce w PSSE.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski (więcej fotek - galeria)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej