Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
O najstarszych latarniach morskich Zatoki Gdańskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
29.08.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Właśnie opuściła drukarnię przygotowana do druku przez nasze wydawnictwo - Fundację Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej książka – album, która powinna zaciekawić osoby interesujące się latarniami morskimi i to nie tylko współcześnie istniejącymi, z możliwością ich zwiedzenia. Ta pozycja, którą tutaj prezentujemy opisuje dzieje latarni morskich Zatoki Gdańskiej, dzieje etapów ich powstawania pod względem konstrukcyjnym od czasów sięgających nawet XVI wieku aż po rok 1945, kończący drugą wojnę światową.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Otwarcie ulicy Polskiej w gdyńskim porcie PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
17.08.2009.
Image
(aby powiększyć kliknij fotkę)
 Zdjęcie w powiększeniu: ZMPG SA

Dnia 17 sierpnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. przekazał do ruchu przebudowaną ulicę Polską na długości od Węzła Ofiar Grudnia 70 do skrzyżowania z ulicą Chrzanowskiego. Uroczystość odbyła się w samo południe. Na sygnał Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Janusza Jarosińskiego dwa pojazdy ciężarowe przerwały wstęgę dokonując tym samym włączenia do ruchu przebudowanej drogi.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Costerina'2009: coraz więcej książek o Kaszubach i Pomorzu PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
16.08.2009.
Image
(aby powiększyć kliknij fotkę)
 
W piątek, 14 bm. na rynku w Kościerzynie po raz dziesiąty pokazało swój dorobek książkowy ponad 30 oficyn wydawniczych, w ramach organizowanych przez to miasto Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej pod nazwą COSTERINA’2009. A ponieważ targi te obecnie doczekały się jakby jubileuszowej edycji, dziesiątej, więc była okazja do oceny, jak się one rozwijały, przede wszystkim jeśli o rozwój ilościowy i merytoryczny piśmiennictwa właśnie kaszubskiego i w sensie ogólniejszym pomorskiego. Po obejrzeniu tych ostatnich kościerskich targów można śmiało powiedzieć, że z tym piśmiennictwem, mimo problemów finansowych, z jakimi ostatnio borykają się jego wydawcy, jest całkiem nieźle, wręcz prawie nieoczekiwanie lepiej, niż można się było tego spodziewać.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Największy wycieczkowiec w historii Portu Gdańsk PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.08.2009.

 
11 sierpnia br. do portu gdańskiego zawinęły dwa wycieczkowce. Pierwszy z nich to "Sea Cloud II", goszczący już po raz trzeci tego roku przy Nabrzeżu Ziółkowskiego, a drugi to największy wycieczkowiec w historii Portu Gdańsk, bo mierzący aż 286,43 m długości - "MS Arcadia".
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Gdański Navimor-Invest: w Czechach i w kraju PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
04.08.2009.

Image
Wybudowana w latach 2000 - 2002 elektrownia wodna Veseli na rzece Morava
(aby powiększyć kliknij fotkę)
 
Na rynku czeskim, a także przedtem na czechosłowackim, głównie w dziedzinie wykonawstwa różnych prac hydrotechnicznych, ważne miejsce od ponad osiemnastu lat z polskiej strony zajmuje gdańska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Navimor - Invest. Działalność rozpoczęła od 1 czerwca 1991 roku, a powstała na tzw. bazie biura realizacji kontraktów firmy handlu zagranicznego Navimor, z którego w ramach dokonywanej na początku lat 90. restrukturyzacji wyłoniło się kilkanaście samodzielnych, w znacznym stopniu sprywatyzowanych spółek, w tym Navimor-Invest.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej