Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Nordlinkiem do Kraju Północnego PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
27.07.2009.
Image
 powiększ                powiększ

Zainaugurowane z dniem 3 czerwca br., zawinięciem do Gdyni promu Finnmaid (powiększ), połączenie w relacji: Helsinki - Gdynia - Travemünde - Gdynia - Helsinki, spowodowało m.in. otwarcie nowej, dotąd trudno dostępnej dla polskich turystów drogi ku poznawaniu przynależnej od 1995 roku do Unii Europejskiej, najdalej w niej na północ wysuniętej – Finlandii. Połączenie obsługuje pięć bliźniaczych, uznawanych za największe na świecie promów pasażersko – samochodowych typu ro-pax, a wśród nich zbudowany w 2007 roku Nordlink (pozostałe: Finnlady - powiększ, Finnstar - powiększ, Europalink - powiększ). Wszystkie należą do fińskiego armatora Finnlines, znajdującego się od niedawna w Grupie Grimaldi, jednego z największych na świecie, włoskiego operatora statków typu ro-ro.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Projekt Twój Biznes dla zwolnionych i zwalnianych z branży okrętowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.07.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
W dniu 15.07.2009r. rozpoczęto nabór do projektu pt. „TWÓJ BIZNES. Dotacje na założenie własnej firmy oraz szkolenia i doradztwo w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej”, realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Projekt skierowany jest do pracowników branży okrętowej lub firm kooperujących, którzy byli zatrudnieni w sektorze okrętowym w ciągu ostatnich 12 miesięcy lub są zagrożeni utratą pracy.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Niezwykły statek i nietypowy przeładunek w Porcie Gdańsk PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.07.2009.

 
23 lipca br. przy terminalu DCT Gdańsk zacumowała niezwykła jednostka "Super Servant 4". Statek ten przystosowany jest do przewozu jachtów. Posiada możliwość zanurzenia się tak, aby jachty mogły swobodnie wpłynąć na jego pokład. Po zacumowaniu jachtów "Super Servant 4" wynurza się i przewozi swój ładunek do miejsca przeznaczenia. Jednostka ta należy do armatora Dockwise Yacht Transport, pływa pod banderą Antyli Holenderskich.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Wycieczkowce na półmetku PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.07.2009.
Image
 
Coraz więcej statków wycieczkowych, a na ich pokładach coraz więcej turystów odwiedza gdyński port. Na półmetku sezonu zanotowano już 58 wizyt statków pasażerskich, a liczba turystów, którzy zwiedzili Trójmiasto sięga blisko 80 tysięcy.
Największym z wycieczkowców, które dotychczas odwiedziły Gdynię, zarówno pod względem długości, jak i liczby miejsc dla pasażerów na pokładzie jest pływająca pod banderą Bermudów jednostka Emerald Princess (powiększ).
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Wielkie inwestycje w portach Szczecina i Świnoujścia PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.07.2009.
Image
 
780 mln zł zamierza przeznaczyć na inwestycje w latach 2007- 2013 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Główne zamierzenia inwestycyjne to:
1. Budowa stanowiska statkowego do przeładunku LNG w porcie zewnętrznym w Świnoujściu.
2. Rozbudowa infrastruktury portowej w południowej części portu w Świnoujściu.
3. Rozbudowa infrastruktury portowej na półwyspie Ewa w porcie w Szczecinie.
4. Przebudowa infrastruktury drogowej i kolejowej w portach w Szczecinie i Świnoujściu.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Nowe silosy na Nabrzeżu SNOP PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
19.07.2009.
Image
 (aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Mimo spowolnienia gospodarczego firmy działające na terenie szczecińskiego portu inwestują, aby lepiej przygotować się do zmiany koniunktury w światowej gospodarce. Coraz częściej okazuje się, że warto inwestować w czasie dekoniunktury, bo to znacznie obniża koszty i pozwala czerpać profity z inwestycji, gdy sytuacja na rynku ulega poprawie.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Unijna Komisarz Neelie Kroes w stoczniach i wodowanie w Stoczni Gdańsk SA PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
12.07.2009.
Image
 
Mimo wcześniejszych obietnic - jeszcze przed likwidacją naszych trzech stoczni pod ich znanymi nazwami - danym ich działaczom związkowym przez panią komisarz ds. konkurencji Komisji Europejskiej Neeli Kroes, że postara się przyjechać do Szczecina, Gdyni i Gdańska, aby porozmawiać o przyszłości tych stoczni, a przede wszystkim o tym, dlaczego muszą ulec likwidacji, skutkującej zwolnieniami wszystkich zatrudnionych w nich osób, pani komisarz przyjechała dopiero teraz, 9 lipca, gdy te stocznie, poza Stocznią Gdańsk S.A., faktycznie zaprzestały budować statki, świecąc bezludnie pustymi halami i nabrzeżami.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Darem Pomorza na regaty PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.07.2009.
Image
 
powiększ:  1   2   3   4   5
 
Ważnym i dość niezwykłym wydarzeniem dnia startu regat The Tall Ships' Races, na trasie do Sankt Petersburga, 5 lipca br., było uczestnictwo w nim na wodach Zatoki Gdańskiej Daru Pomorza. Nasza "Biała Fregata", obchodząca wkrótce (28 września 1909 r.) 100 urodziny, została oddelegowana ze swojego stałego miejsca przy nabrzeżu Basenu Prezydenta do pełnienia zaszczytnej funkcji odebrania parady żaglowców bezpośrednio przed ich startem do regat. Oczywiście przy wielkim aplauzie masowo zgromadzonych na Skwerze Kościuszki, tłumnie przybyłych z całego kraju i nie tylko miłośników regat.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
The Tall Ships' Races 2009 rozpoczęte PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
03.07.2009.
Image
 
2 lipca 2009 r., z pokładu Daru Pomorza, naszej najbardziej znanej, świętującej tego roku swoje 100-lecie fregaty, odbyło się uroczyste otwarcie tegorocznych regat Tall Ships' Races w Gdyni. Regaty startują tu już po raz czwarty - po latach: 1974, 1992 i 2003. Zlot został oficjalnie rozpoczęty o godz. 14.00 przez przybyłych specjalnie w tym celu na pokład żaglowca Przewodniczącego The Tall Ships' Races (Europe) LTD Christera Samuelssona oraz Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, którym towarzyszyli Dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku dr Jerzy Litwin oraz kapitan jednostki Leszek Wiktorowicz.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej