Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Ostatni statek z SSN PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
28.05.2009.
Image
 
29 maja 2009 roku o godz. 14.30 przy nabrzeżu przy pochylni Odra Nowa w Stoczni Szczecińskiej Nowa odbędzie się chrzest trzeciego kontenerowca typu B170-V, m/v FESCO VLADIMIR. Kontenerowiec, który może przewozić 1 730 kontenerów 20-stopowych zostanie zwodowany dla rosyjskiego armatora FESCO z Władywostoku.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Port Gdańsk w europejskiej sieci transportowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
28.05.2009.


 
26 maja br. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA gościł przedstawicieli komisji transportowych Unii Europejskiej. Delegacji przewodniczył Koordynator Programu Budowy Autostrad UE Luis Valente de Oliveira, wieloletni szef resortów komunikacyjnych Portugalii, a towarzyszyli mu Jose Laranjeira Anselmo oraz Paweł Stelmaszczyk pracujący na rzecz Transeuropejskiej Sieci Transportowej i Unijnej Polityki Transportu Wodnego.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
M/v PLYCA opuścił Szczecin PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.05.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Szósty już RoRo-kontenerowiec wypłynął 25 maja 2009r. w dziewiczą podróż ze Stoczni Szczecińskiej Nowa do Lubeki.
Jest to 49 statek przekazany do eksploatacji w Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Armator zamierza eksploatować te statki w ramach serwisu TRAFEXPRESS w rejonie północnej Europy.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Mega jacht od Sunreef PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.05.2009.
Image
 
 
Kilka miesięcy temu gdańska stocznia prywatna Sunreef Yachts zapowiedziała początek prac nad nowym, ekstrawaganckim projektem żaglowego mega katamaranu o długości 45 metrów (150 stóp). W chwili obecnej ukończone zostały wizualizacje wnętrz i widoki jachtu z zewnątrz, a także jego specyfikacja i opis. Jest to największy super jacht z gamy jachtów Sunreef i jednocześnie największy tego typu jacht na świecie. Projekt będzie zgłoszony do międzynarodowych konkursów w kategorii nowatorskiego designu jachtu (es).
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Debata - nie debata PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
22.05.2009.
Image
 
Miała być debata o żywotnych sprawach Stoczni Gdańsk S.A., a może nawet i o pozostałych, ale debaty nie było. Nie można debatą nazwać także spotkania w Politechnice Gdańskiej premiera Donalda Tuska z dwoma liderami pomniejszych liczbowo związków zawodowych, przecież mających prawo działać w tej stoczni. Przypuszczać należy, że nie doszłoby do debaty również wtedy, gdyby w politechnicznym spotkaniu z premierem udział wzięli liderzy stoczniowej „Solidarności” oraz OPZZ. Oczywiście do „debaty”, tak to pojęcie definiuje na przykład „Słownik języków obcych” - mianowicie, że „debata” (z francuskiego debat) oznacza „omawianie zagadnień, roztrząsanie problemów (zwykle na zebraniu, posiedzeniu, w parlamencie itd..); dyskusja, obrady”. Zaś debatować, to jest „prowadzić debaty, obradować, dyskutować, radzić nad czymś, rozmyślać, zastanawiać się”. Ale ustalone i utrwalone definicje pojęć to jedno, a życie - drugie. Wedle przysłowia „wolnoć Tomku w swoim domku”, które być może gdzie indziej jest nie znane, ale tutaj, w kraju nad Wisłą i Bałtykiem, jak najbardziej...
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Nowy wóz strażacki w Porcie Gdynia PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
16.05.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w trosce o stan ochrony przeciwpożarowej terenów i obiektów zlokalizowanych w granicach portu inwestuje w usprzętowienie Portowej Straży Pożarnej oraz nowoczesne instalacje gaśnicze na Nabrzeżu Duńskim w rejonie przeładunku towarów niebezpiecznych.
W piątek, 15 maja 2009 w gdyńskim porcie odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego przyjęcia do służby nowego pojazdu Portowej Straży Pożarnej.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Wodowanie kutrów patrolowych dla Norwegii PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
16.05.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
15 maja br. o godz. 10.00, odbyło się w Stoczni Szczecińskiej Nowa wodowanie pierwszego z dwóch kadłubów statków ochrony wybrzeża obrony cywilnej Norwegii (tzw. kutry patrolowe OC Norwegii), budowanych na zlecenie Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
"Albatros" inauguruje sezon wycieczkowców w Gdańsku PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
16.05.2009.
15 maja gdański port przyjął pierwszego wycieczkowca w tym roku. Jak poprzednio - inauguracji sezonu dokonał pływający pod banderą Wysp Bahama "Albatros". Statek, zawinął do Gdańska w drodze z Bremerhaven do Kłajpedy, mając na pokładzie 871 turystów głównie z Niemiec.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Dwie promocje jednej Encyklopedii PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
16.05.2009.
Image
 
Dużym zainteresowaniem spotkała się wydana ostatnio przez naszą Fundację Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej „Encyklopedia inżynierii morskiej”, autorstwa wybitnego znawcy budownictwa morskiego, profesora Bolesława Mazurkiewicza. Dowiodły tego dwie promocje tej Encyklopedii, z których pierwsza odbyła się w Gdyni w poniedziałek 11 maja na statku - muzeum „Dar Pomorza” oraz druga zaraz następnego dnia w Szczecinie, w tamtejszej Akademii Morskiej.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej