Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Odezwa stoczniowców Stoczni Gdańskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
28.04.2009.
Image
(kliknij logo)
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Historyczne dwa wodowania PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
26.04.2009.
Image
 
Na to podwójne wodowanie - o czym poniżej - Zarząd Stoczni Gdynia SA zaprosił stoczniowców wraz z rodzinami. Przybyli licznie, ponad tysiąc osób (kliknij). Jak na świąteczną imprezę, wyjątkowe wydarzenie. Niestety, wyjątkowe tak, ale całkiem mało świąteczne, bo te dwa wodowania statków zakończyły więcej niż 85-letnią historię tej stoczni, która jeszcze zupełnie niedawno obchodziła jubileusz właśnie związany z tą rocznicą, wydając na ową okoliczność pamiątkowy album. Tuż przed aktem tego wodowania do tak gremialnie przybyłych stoczniowców przemówił prezes firmy Mateusz Filipp, którego ojciec, teraz emeryt, należał do czołówki stoczniowych generalnych konstruktorów. Prezes przypomniał najważniejsze wydarzenia w tych 85-lenich dziejach stoczni, zaznaczył, że obecne dwa wodowania różnych typów statków z suchego doku SD2 odbywają się po raz 650, że łączna ich nośność to prawie 10 milionów ton.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Ostatnie historyczne wodowanie statków w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
26.04.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
25 kwietnia br. w Stoczni Gdynia S.A. o godz. 15.00 z suchego doku SD II spłynęły na wodę dwa statki. Pierwszy to kolejny Ro – Ro samochodowiec - dwudziesta piąta jednostka z serii 8168. Statek o nazwie ,,CSCC EUROPE’’ ma nośność 21 300 DWT i jest przystosowany do przewozu 6600 standardowych samochodów japońskich. Budowany jest na zamówienie firmy żeglugowej "RAY CAR CARRIERS LIMITED" z Wyspy Man.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Nowe połączenie ze szczecińskiego portu PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
23.04.2009.
Image
(zdjęcie: M. Czasnojć)
 
Firma BCL/IMCL uruchomiła nowe połączenie ze Szczecina do Rotterdamu. Raz w tygodniu statek m/v „DENEB” obsługuje serwis Szczecin- Rotterdam przewożąc głównie drobnicę w kontenerach. Linię reprezentuje agencja PLCC (ws).
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Nowy serwis kolejowy na GTK PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
23.04.2009.
Gdański Terminal Kontenerowy SA rozpoczął współpracę z nowym operatorem kolejowym PCC Intermodal SA. Pociąg przybył na Nabrzeże Szczecińskie 2 kwietnia 2009 roku, a pierwszy ładunek z tym operatorem obsłużyła firma Nautiqus Sp. z o.o. Serwis PCC Intermodal SA pozwoli na regularne przewozy kontenerów pomiędzy GTK oraz terminalami w Sławkowie i Brzegu Dolnym na południu kraju. Tym samym PCC obsługuje już oba terminale kontenerowe zlokalizowane w Porcie Gdańsk.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Kolejna nagroda dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
21.04.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
15 kwietnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni – Galionem Gdyńskim, w kategorii „mecenat kultury”. Nagroda została przyznana za wspieranie inicjatyw artystycznych lokalnego środowiska twórców oraz sponsoring, dzięki któremu Gdynia jest od lat miejscem najatrakcyjniejszych wydarzeń kulturalnych. Nagroda podsumowuje dokonania gdyńskiego portu na tym polu w 2008 roku.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Dyrektorzy Portu Kopenhaga-Malmoe z wizytą w Gdańsku PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
21.04.2009.
15 kwietnia br. w Porcie Gdańsk gościł Johan Röstin - dyrektor Portu Kopenhaga-Malmoe w towarzystwie zastępcy - Lennarta Petterssona. Johan Röstin zajmuje stanowisko od niedawna i jako cel swojej pierwszej podróży, która pozwoli mu lepiej poznać problemy żeglugi na Bałtyku, wybrał Gdańsk - siedzibę Zarządu Organizacji Portów Bałtyckich. W obecnej kadencji organizacji przewodniczy dyrektor marketingu ZMPG SA Julian Skelnik.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.04.2009.
Image
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Ostatni silnik w Stoczni Gdynia SA PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.04.2009.

Image

7 kwietnia br. suwnicą Stoczni Gdynia SA przetransportowano ostatni silnik główny. Zdjęcia: W. Frączek, M. Daniłos

Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Kwietniowa mgła PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.04.2009.
Image      powiększ        powiększ
 
Wyłaniająca się z zamglenia Elizabeth Russ - zdjęcia Hanna Sagan
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
W Szczecinie o sprawach chłodnictwa PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.04.2009.

Image

Pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecina, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA firmy działające na rynku towarów chłodniczych organizują w dniu 15 kwietnia 2009 r. spotkanie branżowe pt. "Szczecin - miasto przyjazne reeferom". Podczas tego spotkania, które odbędzie się w szczecińskiej Akademii Morskiej - rozmowy i dyskusje zostaną skoncentrowane na charakterystyce morskich przewozów ładunków chłodniczych, możliwościach rozwoju branży w ramach szczecińskiego rynku, usprawnieniach w kontroli obrotu ładunków, kontroli jakości towarów oraz na prezentacji potencjału szczecińskich chłodni i firm przeładunkowych.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
O akwakulturze w Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.04.2009.
Image
 
Pani Marta Angrocka-Krawczyk z warszawskiego biura prasowego Unii Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce nadesłała nam następującą informację, która zapewne powinna zainteresować nasze środowisko rybackie.
Akwakultura, która stanowi jeden z najszybciej rozwijających się sektorów produkcji żywności, już teraz dostarcza około połowy wszystkich ryb spożywanych na świecie. Ale jej możliwości na tym się nie kończą. UE wprowadziła wysokie normy zmierzające do tego, aby podstawą technik i metod akwakultury był zrównoważony wzrost. Jednak postęp pod względem doskonałości nie idzie tu w parze z produkcją, która w UE utrzymuje stały poziom, podczas gdy w innych regionach świata obserwuje się znaczny postęp w tej dziedzinie. Komisja postanawia więc zmienić tę sytuację i nadać sektorowi akwakultury w UE nowy impuls na rzecz zrównoważonego wzrostu.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Chrzest m/v FESCO DIOMID PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
04.04.2009.

Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę) zdjęcia: Cezary Skórka

3 kwietnia br. o godz. 15:00 przy nabrzeżu Drzetowskim Pn w Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o. o. ochrzczony został kontenerowiec B178-I/25, budowany na zamówienie rosyjskiego armatora FESCO z Władywostoku. Chrzest połączony był z podniesieniem bandery na statku. Matką chrzestną m/v FESCO DIOMID została pani Tatiana Korchanova, żona Wiceprezesa Grupy Transportowej FESCO, pana Vladimira Korchanova.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
GDYNIA - Port pełen wycieczkowców PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
04.04.2009.
Image
 
Nadchodzi sezon turystyczny, a wraz z nim do gdyńskiego portu po raz kolejny zawitają wycieczkowce z całego świata. Sezon rozpocznie się już w niedzielę, 3-go maja o godzinie 7 rano, kiedy to zawita do nas dobrze nam znany wycieczkowiec Mona Lisa, pływający pod banderą Bahamów. Na chwilę obecną, na bieżący rok zapowiedzianych jest aż 98 zawinięć statków pasażerskich. Sezon potrwa najprawdopodobniej do 20-go września, kiedy to odwiedzi Gdynię ostatni statek – Emerald Princess pod banderą Bermudów.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej