Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Ku pokrzepieniu nadziei..., że jeszcze będę budowane statki PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
28.02.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Biuro Zawiązku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE w Gdańsku 26 lutego br. zorganizowało konferencję na temat „Uwarunkowania odnośnie kontynuowania produkcji stoczniowej na terenach obecnej Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Szczecińskiej Nowa”. Z zaproszenia na tę konferencję wynikało, iż niejako z góry można było mieć nadzieję - bo przecież w tym przypadku o żadnej pewności nie mogło być mowy - że jednak może coś pozytywnego oraz konkretnego o kontynuowaniu tej produkcji na terenie tych stoczni da się usłyszeć.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Rzeźby lodowe na gdyńskim bulwarze PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
22.02.2009.
Image
 Zdjęcia: CeSpi
powiększ             powiększ

Od piątku, 20 lutego 2009 r. na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni można podziwiać rzeźby lodowe wykonane przez Volkera Schreurera - jednego z najbardziej uznanych na świecie artystów, rzeźbiących w śniegu i lodzie. Największa - Syrenka oraz pięć mniejszych nawiązują tematycznie do klimatów morskich.
Warto po zmroku obejrzeć te rzeźby w efektownej oprawie świetlnej. Będą ozdobą gdyńskiego bulwaru dopóki nie stopnieją, a użyty lód ma specjalnie podwyższoną temperaturę topnienia (cs).
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
FU MIN PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
20.02.2009.

Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)

19 lutego 2009, godz. 13.40 - stojący na mieliźnie, na redzie portu gdyńskiego, po zejściu z toru podejściowego do portu, chiński masowiec Fu Min. Zdjęcia: Tadeusz Urbaniak.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Targi INFRASTRUKTURA POMORZE 2009 PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
11.02.2009.
Image
Otwarcia targów i przywitania zgromadzonych gości dokonał Prezes MTG SA Andrzej Spiker
(aby powiększyć - kliknij fotkę) 
 
Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. (MTG S.A.) 11 lutego otwarta została impreza pod nazwą Targi Inwestycji i Kooperacji INFRASTRUKTURA POMORZE 2009, które trwać będą do 13 bm. O takim charakterze targi te odbywają się po raz pierwszy, a doszło do ich zorganizowania z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz gospodarza terenów targowych, czyli MTG S.A. Patronat honorowy nad tymi targami objęło dwóch ministrów: rozwoju regionalnego i infrastruktury. Ponieważ sami ministrowie nie mogli przyjechać, by chociaż wziąć udział w uroczystym otwarciu tej imprezy, w zamian przyjechali wiceministrowie - infrastruktury Zbigniew Rapciak, zaś rozwoju regionalnego Jarosław Pawłowski. Urząd Marszałkowski reprezentowali wicemarszałkowie Mieczysław Struk i Piotr Byczkowski, znowu miasto Gdańsk wiceprezydent Andrzej Bojarski.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
O porcie w Gdyni: ważna jest zdolność przewidywania PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
10.02.2009.
Image
Prezes ZMPG SA Janusz Jarosiński, zdjęcie: Henryk Spigarski
 
O tym jak pracował w roku 2008 port w Gdyni, jakie osiągnął w nim wyniki - rozmowa z prezesem Zarządu Morskiego Portu Handlowego Gdynia S.A., Januszem Jarosińskim.
 
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Komisja chce chronić rekiny PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
10.02.2009.

Image

Z Wydziału Prasowego Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwo w Polsce otrzymaliśmy taki oto komunikat, który poniżej publikujemy. Wprawdzie nie dotyczy on poławianych przez naszych rybaków dorszy, czy śledzi, ale kto wie – może popłyną kiedyś i na odłów tego gatunku, o którym mówi ten komunikat. Z drugiej strony: czyż na naszym rynku, szczególnie jednak w co lepszych restauracjach nie serwuje się już dań z rekina?...

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Stocznia Gdynia S.A.: wodowanie ze smutkiem i trochę z optymizmem PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.02.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Jak zapowiedziano, tak się i stało: w sobotę 7. lutego, o godz. 16.00 w Stoczni Gdynia S.A. zwodowany został przedostatni, ale i dwudziesty czwarty z kolei ro-ro samochodowiec z serii 8168 o nazwie „CSCC ASIA”. Nie spłynął na wodę z pochylni, a po kilku godzinach po zalaniu suchego doku SDII, w którym zmontowano jego kadłub - zostanie przy pomocy holownika wyprowadzony do stoczniowego kanału, skąd trafi do nabrzeża, przy którym nastąpi jego pełne wyposażenie.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
O roku 2008 i 2009 w gdyńskim porcie PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
05.02.2009.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w dniu 4 lutego br. zaprosił do siebie dziennikarzy trójmiejskich mediów, aby poinformować ich, jakimi efektami w dziedzinie przeładunków oraz inwestycyjnymi i w ogóle finansowymi port zakończył rok 2008 i jakie zadania wytyczył na rok bieżący. Opowiedzieli o tym prezes zarządu tej spółki Janusz Jarosiński i dwaj wiceprezesi: ds. finansów i zarządzania finansami Krystyna Szambelańczyk oraz ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem Walery Tankiewicz. Na wstępie prezes Jarosiński poinformował, że zaproszeni dziennikarze po raz pierwszy spotykają się z trzy osobowym zarządem firmy, który w takim właśnie składzie działa od początku czerwca zeszłego roku. Po czym przedstawił co wynika z podsumowania tych efektów uzyskanych w roku 2008 i jakie rysują się przed gdyńskim portem morskim perspektywy w roku 2009 oraz orientacyjnie w latach następnych.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej