Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Uroczysta sesja w 90 rocznicę urodzin Profesora Jerzego W. Doerffera PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
22.04.2008.
Image
Na zdjęciu od lewej: Karol Doerffer, prof. Bolesław Mazurkiewicz, Sławomir Skrzypiński, prof. Krzysztof Rosochowicz, Jerzy Bunikowski, Marek Dzida
(aby powiększyć - kliknij fotkę)

Gdyby Profesor Jerzy Wojciech Doeffer żył - zmarł 9 sierpnia 2006 roku - 21 kwietnia obchodziłby 90 rocznicę swoich urodzin. I dla upamiętnienia tej rocznicy Profesora, wielce zasłużonego dla rozwoju polskiego przemysłu okrętowego, określanego zasłużonym mianem nestora w tym przemyśle, właśnie 21. bm. na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta sesja poświęcona Profesorowi.

 

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Zmiany w Zarządzie Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
18.04.2008.

Image

W dniu 18 kwietnia br. Rada Nadzorcza Stoczni Gdynia SA dokonała zmian w składzie Zarządu stoczni. Odwołano członka zarządu Arkadiusza Aszyka oraz Macieja Poprawskiego. Na członka zarządu powołany został Piotr Paszkowski.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
O odbojnicach z tworzywa sztucznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
18.04.2008.
Image
 
W piątek 18 bm. w Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej odbyło się seminarium na temat „Zastosowanie odbojnic Milanówek w morskim i śródlądowym budownictwie hydrotechnicznym oraz na jednostkach pływających”. Temat ten okazał się szczególnie interesujący dla licznie przybyłych na to seminarium przedstawicieli firm i instytutów zajmujących się nie tylko morskimi i śródlądowymi budowlami hydrotechnicznymi, ale i z tych, w których istnieją nabrzeża do cumowania przy nich różnego rodzaju statków, jak w portach, stoczniach, czy uprawiających żeglugę towarową i pasażerską. Wiadomo od dawna, że dla bezpiecznego tegoż cumowania muszą być przy tych nabrzeżach instalowane odbojnice.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
W Niechorzu z lotu ptaka ... PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
15.04.2008.

Image
(kliknij fotkę aby powiększyć)

... czyli kolejna, ciekawa propozycja Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Muzeum to zaprasza na wystawę dawnej fotografii lotniczej, która odbędzie się 24 kwietnia 2008 - Czwartek o godz. 18.00 (cs)

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Chrzest i przekazanie armatorowi Ro-Ro samochodowca w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
15.04.2008.
Image  
(kliknij fotkę aby powiększyć) 
 
15 kwietnia 2008 r. w Stoczni Gdynia S.A. o godz. 11.05 odbyła się symboliczna uroczystość chrztu statku i podniesienia bandery na Ro-Ro samochodowcu. Statek otrzymał nazwę GARNET LEADER. Jego matką chrzestną została pani Yael Ungar – żona właściciela firmy żeglugowej Ray Car Carriers Limited pana Ramiego Ungara.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Pasowanie na stoczniowca PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
10.04.2008.
Image
 
10 kwietnia 2008 r., w ramach obchodzonego właśnie Tygodnia Stoczniowego, Zespół Szkół Budownictwa Okrętowego w Gdyni odnotował powrót do zaniechanej przed laty, a praktykowanej w czasach, gdy szkoła podlegała gdyńskiej stoczni - tradycji "Pasowania na stoczniowca". Ta symboliczna uroczystość przyjęcia w szeregi ludzi wykonujących ten trudny i nie zawsze bezpieczny zawód przeprowadzona została na najmłodszej, dopiero uczącej się kadrze przyszłych adeptów tej sztuki.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Wystawa modelowa w Muzeum Miasta Gdyni PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
09.04.2008.
 Image
(kliknij fotkę aby powiększyć)
 
8 kwietnia 2008 roku, w Muzeum Miasta Gdyni otwarto wystawę modelową, prezentującą fragment produkcji statków w polskich stoczniach. Imreza zorganizowana została w ramach obchodów Tygodnia Stoczniowego, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni - Wojciecha Szczurka. Wśród organizatorów wystawy wymienić należy Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE i Stocznię Gdynia SA.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Porozumienie portowej perspektywy PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.04.2008.
Image
 
Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdańsk zdecydowała o zmianach w składzie kierownictwa portu. W piątek, 4 kwietnia br., po wysłuchaniu wszystkich 14 kandydatów zainteresowanych ogłoszonym przed miesiącem konkursem, podziękowano za pracę prezesowi Stanisławowi Corze oraz wiceprezesowi Marianowi Świtkowi. Nowym prezesem wybrano Ryszarda Strzyżewicza (l. 57) a wiceprezesem ds. finansowych został Sławomir Wrześniak (l. 50). Na kolejną kadencję wiceprezesa ds. marketingu RN powołała także Juliana Skelnika (l. 54), pełniącego tę funkcję dotychczas.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Ukazał się ostatni - wydany pośmiertnie - IV tom wspomnień Profesora J.W. Doerffera Życie i pasje PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
02.04.2008.
Image
(kliknij fotkę, aby powiększyć)
 
Nakładem naszej Fundacji jest już do nabycia czwarty tom wspomnień Profesora Jerzego Wojciecha Doerffera, „Życie i pasje”, z podtytułem „Emerytura”, czasowo obejmujący lata od 1988 do połowy roku 2003. Profesor pragnął, aby ten tom kończący cykl jego wspomnień mógł ujrzeć światło dzienne już w 2006 roku, ale niestety, Jego choroba a potem śmierć, stanęły temu na przeszkodzie. Dzięki jednak żonie Profesora, pani Marii Teresie, która uporządkowała pozostawione przez Niego wspomnienia i wspólnie z niżej podpisanym oraz Sławomirem Skrzypińskim - dyrektorem Biura FORUM OKRĘTOWEGO, po dokonanych z konieczności skrótach, przygotowała je do druku, nadając im układ edytorski składający się z pięciu dość obszernych rozdziałów. W sumie powstał tom pod względem zawartości tekstowej najobszerniejszy w porównaniu z każdym z trzech poprzednich tomów.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej