Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Od 2 do 12 kwietnia br. Europejski Tydzień Stoczniowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
27.03.2008.
 
Obchody Europejskiego Tygodnia Stoczniowego - European Shipyard Week - zostały przed dwoma laty zainicjowane przez Europejski Okrętowy Komitet Dialogu Społecznego, który działa pod auspicjami Parlamentu Europejskiego. Postanowiono, że Tydzień ten będzie obchodzony co dwa lata, w roku 2006 trwał on od 23 marca do 1 kwietnia, przy czym jego inauguracja zwyczajowo ma miejsce w Brukseli, zaś osobno w krajach budujących i remontujących statki, czyli także w Polsce.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Prywatyzacja gdyńskiej stoczni PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
21.03.2008.

Image

Decyzją Ministerstwa Skarbu Państwa firma AMBER uzyskała wyłączność na rokowania w sprawie zakupu akcji Stoczni Gdynia SA i udziału w jej prywatyzacji - jako inwestor strategiczny (jw).

Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Maruba Victory wyjście w morze PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
20.03.2008.

Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)

20 marca br., o godz. 15.45 wszedł do eksploatacji, opuszczając Stocznię Gdynia SA m/v Maruba Victory. Statek dwa dni wcześniej został w tej stoczni przekazany armatorowi i ochrzczony pod nazwą Arelia (zdjęcia: Cezary Spigarski).

Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Chrzest kontenerowca w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
19.03.2008.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę) 
 
18 marca br. o godz. 12.30 w Stoczni Gdynia S.A. odbyła się uroczystość chrztu statku. Był to chrzest kontenerowca (osiemnastego z serii 8184). Statek o nośności 39 100 DWT przystosowany jest do przewozu 2700 kontenerów. Kontenerowiec jest trzecią jednostką zbudowaną dla armatora niemieckiego PETER DOHLE SCHIFFSBETEILIGUNGS - KG (GmbH&Co.) z Hamburga.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Po NWZA w Stoczni Gdynia SA PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
17.03.2008.
Image
 
17 marca 2008 r. Akcjonariusze Stoczni Gdynia S.A. podjęli uchwałę w sprawie dalszego istnienia spółki. Uchwała została podjęta zgodnie z art. 397 Kodeksu spółek handlowych - na wniosek Zarządu Stoczni Gdynia S.A., po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Nadzorczą Spółki.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Wodowanie w Stoczni Gdańskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
16.03.2008.
Image
(aby powiększyć - kliknij fotkę)
 
14 marca 2008 roku, z pochylni B3 w Stoczni Gdańsk SA spłynął na wodę pierwszy w tym roku statek. Jest to wielozadaniowa jednostka o nazwie Combi Dock II zamówiona przez gdańską firmę CRIST dla armatora niemieckiego. Statek może służyć m.in. do przewozu innych jednostek pływających - jako dok pływający. Pojemność zbiorników balastowych statku wynosi 18 tys. m sześć., zanurzenie dokowe 11 m, długość 162 m, szerokość 25,4 m. (cs). Zdjęcia: Cezary Spigarski, więcej fotek - galeria.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
 
Wodowanie Ro-Ro samochodowca w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
08.03.2008.
Image
 
8 marca br. w Stoczni Gdynia S.A. o godz. 16.00 z suchego doku SD II spłynął na wodę kolejny Ro–Ro samochodowiec. Jest to dwudziesta jednostka z serii 8168 (na sześć jeszcze zakontraktowanych). Statek o nazwie GARNET LEADER ma nośność 21 300 DWT i jest przystosowany do przewozu 6600 standardowych samochodów japońskich. Budowany jest na zamówienie firmy żeglugowej RAY CAR CARRIERS LIMITED z Wyspy Man.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Modernizacja Kanału Portowego w Porcie Gdynia PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
08.03.2008.
Image
Pracująca już w porcie pogłębiarka PRCiP - Inż. Stanisław Łęgowski
(zdjęcia: Cezary Spigarski, aby powiększyć kliknij fotkę)
 
4 marca 2008 r. została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. a wykonawcami występującymi wspólnie tj. Hydrobudową S.A. (pełnomocnik wszystkich wykonawców), Przedsiębiorstwem Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwem Produkcyjno Usługowo Handlowym CONSERVICE s.c. na roboty budowlane w ramach inwestycji „Modernizacja Kanału Portowego w Porcie Gdynia”. Inwestycja ta jest umieszczona na liście indywidualnych projektów kluczowych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego do Programu Infrastruktura i Środowisko.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Porozumienie związków zawodowych i nowego właściciela Stoczni Gdańsk SA PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
06.03.2008.
Image
 
Umowa Socjalna w Stoczni Gdańsk

Zarząd Stoczni Gdańskiej i przedstawiciele związków zawodowych podpisali w czwartek 6 marca założenia do Umowy Socjalnej. Określają one kluczowe zobowiązania po stronie inwestora i pracodawcy, korzyści dla pracowników oraz zobowiązania związków zawodowych do wspierania reform zakładu.

Założenia do Umowy Socjalnej to fundamentalne ustalenia obowiązujące obie strony, które mają być zamienione przez prawników na pełny tekst umowy zsynchronizowany z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy obowiązującym w stoczni. Będzie ona podpisana do końca kwietnia tego roku.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Europejska konieczność szansą dla Gdańska PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
06.03.2008.
W dniach 5-6 marca 2008 r. w Gdańsku odbyła się Bałtycka Konferencja Kontenerowa (BCC - Baltic Container Conference). To już druga edycja międzynarodowego spotkania firm i ośrodków zależnych od rozwoju transportu kontenerów w Europie. Jej organizator - gdyńska Actia Forum, przy wiodącej współpracy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA, nieprzypadkowo zyskał zainteresowanie europejskich managerów operatorów logistycznych, spedytorów, armatorów, administracji portowych, zarządców infrastruktury komunikacyjnej, instytucji finansowych czy samorządów gospodarczych. Właśnie głębokie zmiany kontaktów gospodarczych, rozpoczęte wraz z gdańską inicjatywą transformacji politycznej w środkowo-wschodniej części Europy, z roku na rok wymagają doskonalszej komunikacji towarowej. Gdańsk i port gdański - po raz kolejny w swojej historii - mają szansę zyskania rangi znaczącego dla wspólnego rozwoju ośrodka gospodarczego. Decyduje o tym nie tylko znakomite, centralne położenie, ale i zamierzenia inwestycyjne.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej