Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Promocja z wodowaniem książki Ginące frachtowce na Darze Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
27.11.2007.
Image
 
Stały się już tradycją przeprowadzane na jednym z naszych szkolnych żaglowców „Darze Pomorza” lub „Darze Młodzieży" uroczyste promocje nowo wydanych książek o tematyce morskiej. Szczególnie jednak chodzi o książki wydawane w uruchomionej w gdyńskiej Akademii Morskiej serii wydawniczej pn. „Księgi Floty Ojczystej”. Właśnie 26 listopada i na cumującym przy Skwerze Kościuszki w Gdyni „Darze Młodzieży” odbyła się taka uroczysta promocja na razie I tomu - z zapowiadanych trzech - książki Ryszarda Leszczyńskiego pt. „Ginące frachtowce”; książki, przypomnijmy, tego samego Autora wcześniej wydanego przez naszą Fundację trzytomowego dzieła „Tragedie rybackiego morza”.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Nowy numer magazynu stoczniowego ShipNews PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
25.11.2007.
Image
 
Ukazało się kolejne wydanie magazynu przemysłu stoczniowego i firm kooperujących ShipNews pisma wydawanego od grudnia 2005 roku. Sygnowany tu numer tego magazynu w znacznej swej objętości poświęcony jest 85-leciu istnienia Stoczni Gdynia S.A., a za dokładną datę jej powstania uważa się 3 listopada 1922 roku, kiedy to przed notariuszem Janem, Neumannem mającym swą siedzibę w Wejherowie stanęło osiem osób o różnej profesji, by aktem notarialnym założyć pierwszą w Gdyni firmę pod nazwą „Stocznia w Gdyni – Towarzystwo z ograniczoną poręką”.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Jak zapewnić stoczniom nowoczesną kadrę okrętowców? PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
17.11.2007.
Image
 
Polityka zatrudnienia w polskim przemyśle okrętowym - nowoczesne zarządzania personelem” - taki oto tytuł przyświecał 53. konferencji FORUM MORSKIEGO, która 13 bm. odbyła się w budynku gdańskiego Centrum Techniki Okrętowej, bo też ta firma, będąca już spółką akcyjną skarbu państwa, powołała przed laty to FORUM.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Przekazanie ro-ro samochodowca w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
09.11.2007.
Image
 
9 listopada br. o godz. 11.00 w Stoczni Gdynia S.A. odbyła się uroczystość przekazania ro-ro samochodowca o nazwie „NORDIC ACE”.
Ceremonię chrztu celebrował ks. Jacek Aniszewski – Proboszcz Parafii Duszpasterstwa Ludzi Morza w Gdyni.
Podpisane zostały też dokumenty handlowe i przekazanie statku armatorowi. Statek będzie czarterowany przez japońską firmę żeglugową MITSUI OSK LINE (MOL).
Statek „NORDIC ACE’’ będzie przewoził samochody na linii żeglugowej Europa – Ameryka Południowa, pływając pod banderą Wysp Bahama.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Ginące Frachtowce  kolejne dzieło Ryszarda Leszczyńskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
06.11.2007.

Image

(aby powiększyć kliknij fotkę)

W serii wydawniczej „Księgi Floty Ojczystej” ukazał się już pierwszy tom, z zapowiadanych trzech, kolejnego dzieła Ryszarda LeszczyńskiegoGinące frachtowce”. Tego samego Autora, któremu jako Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej w latach 2004-2006 wydaliśmy trylogię pod wspólnym tytułem „Tragedie rybackiego morza”. Przygotowując redakcyjnie wydanie drugiego tomu „Tragedii...”, w przedmowie do niego postawiliśmy pytanie, czy po tym dziele jego Autorowi wystarczy jeszcze takiej samej „benedyktyńskiej pracowitości i dokładności”, by móc przystąpić do opisania tragicznych wypadków statków handlowych, zwłaszcza, że to na nich w siłowni, a nie na żadnym statku rybackim rozpoczął swój zawodowy życiorys, który trwa nadal w randze starszego mechanika okrętowego?

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
W Łebie o rybackiej wystawie i Tragediach rybackiego morza PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
06.11.2007.
Image
Burmistrz Łeby Halina Klińska i Ryszard Leszczyński
 
Łeba nie jest dużym miastem, liczy ok. 4 tysięcy mieszkańców, latem ze względu na urokliwą plażę, marinę, ruchome nadmorskie wydmy jest nawiedzana przez liczną rzeszę turystów, wczasowiczów nie tylko z całego kraju, ale z zagranicy. Miasto to znane jest również z wielu inicjatyw kulturalnych zarówno dotyczących aktualnych wydarzeń, jak i kultywujących jego ponad sześciowiekowe dzieje.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Suwnice dla Abidżanu PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
06.11.2007.
Image
Zdjęcia: Port Gdynia/T. Urbaniak (aby powiększyć kliknij fotkę)
 
5 listopada br. z gdyńskiego portu na pokładzie statku Happy River odpłynęło do portu w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej) 5 suwnic typu RTG. Suwnice zostały zmontowane przez PZT – Portowy Zakład Techniczny Sp. z o.o. PZT specjalizuje się w montażu wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dźwigowych i suwnic oraz remontach urządzeń przeładunkowych i transportowych.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej