Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej
 
 
Prezes ARP i przyszłość Stoczni Gdynia SA... ? PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
28.02.2007.
Image 
 
Od zarządu "Solidarności" Stoczni Gdynia SA otrzymaliśmy "interesującą" korespondencję dotyczącą relacji pomiędzy prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu Pawłem Brzezickim, a przewodniczacym stoczniowej "S", Dariuszem Adamskim. Poruszone w tej korespondencji sprawy odnoszą się oczywiście do dalszego bytu tej stoczni. Bytu, co do którego prezes ARP w całkiem niedalekiej przeszłości, m.in. na łamach "Naszego Dziennika", czy w telewizji Trwam wyrażał się nader nieprzychylnie, powodując tym spore rozgoryczenie w gdyńskiej stoczni, szczególnie zaś u jej działaczy związkowych.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Od edukacji do zatrudnienia - konferencja w Sopocie PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
22.02.2007.
Image 
 
W Sopocie przez 3 dni - począwszy od 21 lutego - obraduje Międzynarodowa Konferencja Konsultacyjna dotycząca Zielonej Księgi, zatytułowanej „W kierunku przyszłej polityki morskiej Unii Europejskiej - europejska wizja mórz i oceanów”, a głównym jej tematem to „Od edukacji do zatrudnienia - jak stworzyć atrakcyjny wizerunek zawodu marynarza”. Konferencję zorganizowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej oraz Reprezentacja Komisji Europejskiej w Polsce, zaś uczestnictwo w niej zgłosiło wielu przedstawicieli zarówno naszego wyższego szkolnictwa morskiego, politechnik w Gdańsku i Szczecinie, jak i urzędów morskich, firm związanych z gospodarką morską.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
W lutowym ShipNews ... PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
21.02.2007.
Image
Ukazał się drugi w tym roku a ósmy z kolei miesięcznik ShipNews – magazyn przemysłu stoczniowego i firm kooperujących. Zawiera sporo ciekawych pozycji.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Wodowanie ro-ro samochodowca w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
21.02.2007.
Image 
 
21 lutego br. (w środę) w Stoczni Gdynia S.A. o godz. 15.30 z suchego doku SD II spłynął na wodę kolejny ro – ro samochodowiec. Jest to szesnasta jednostka z serii 8168 (na dziesięć jeszcze zakontraktowanych). Statek o nazwie „MORNING CHARISMA” (statek wyjdzie z doku jako m/v TARIFA) ma nośność 21 300 DWT i jest przystosowany do przewozu 6600 standardowych samochodów japońskich. Budowany jest na zamówienie firmy żeglugowej „RAY CAR CARRIERS LIMITED” z Wyspy Man.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Fundacja im. Profesora Jerzego W. Doerffera PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
19.02.2007.
Image 
 
W Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej powstała Fundacja im. Profesora Jerzego Doerffera. Jej celem jest „dofinansowywanie szeroko pojętych działań edukacyjnych w dziedzinie budowy okrętów oraz wszelkich innych obiektów poruszających się na i pod powierzchnią wody”.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
25 lat Ośrodka Badawczo-Rozwojowego CENTRUM TECHNIKI MORSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
17.02.2007.
ImageJeśli badaniami i rozwojem, projektowaniem, pobudzaniem i wspieraniem innowacyjności na rzecz naszego przemysłu okrętowego od ponad 35 lat zajmuje się gdańskie Centrum Techniki Okrętowej (CTO), tak jego odpowiednikiem w odniesieniu do Marynarki Wojennej RP jest zlokalizowany w Gdyni-Oksywiu Ośrodek Badawczo Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej (CTM). Te dwa Centra łączy jednak wspólny rodowód, sięgający aż 1952 roku.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Zmiany w Radzie Nadzorczej Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
13.02.2007.

Image 

Po ogłoszonej w dniu 9 lutego 2007 r. przerwie w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Stoczni Gdynia S.A., na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa, 13 lutego 2007 r. odbyła się druga część  Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na której  powołano  dwóch nowych Członków Rady Nadzorczej.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Przekazanie armatorowi ro-ro samochodowca w Stoczni Gdynia S.A. PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
08.02.2007.
Image
(kliknij zdjęcie aby powiększyć)
 
W czwartek, 8 lutego br. o godz.12.00 w Stoczni Gdynia S.A. odbyła się uroczystość przekazania ro-ro samochodowca o nazwie „SEINE HIGHWAY”. Podpisano też dokumenty handlowe i przekazanie statku armatorowi. Statek będzie czarterowany przez znanego armatora z Japonii ,,K-Line’’(Kawasaki Kisen Kaisha, LTD) i posłuży do przewozu samochodów w obszarze Morza Bałtyckiego, pod banderą Wysp Bahama.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Nauta Stal - sprawy potoczyły się w dobrym kierunku PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.02.2007.
Image
 
To była na pewno udana zmiana w strukturze organizacyjnej Stoczni Remontowej NAUTA w Gdyni. Od kilku lat - dość powszechnie twierdzi się w tej stoczni - skutkuje ona dobrymi wynikami. A wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy ze stoczniowego wydziału maszynowego wyłonił się nowy podmiot gospodarczy, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Nautex, z pełnym udziałem kapitałowym firmy - matki, czyli NAUTY.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Port sprzedał drobnicę PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
07.02.2007.
Image 
 
7 lutego br. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał warunkową umowę sprzedaży pakietu 3167 szt., tj. 45% udziałów w spółce Drobnica - Port Szczecin Sp. z o.o.
Podpisanie umowy stanowi realizację zapisów ustawy o portach i przystaniach morskich nakazującej podmiotom zarządzającym portami sprzedaż udziałów w spółkach eksploatacyjnych. W ten sposób, oddzielona zostaje sfera zarządzania portami od sfery eksploatacji.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Radni w porcie PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
06.02.2007.
Image 
 
Przez ponad dwie godziny członkowie Komisji ds. Rozwoju Promocji i Gospodarki Morskiej Rady Miasta Szczecina gościli w Zarządzie Morskich portów Szczecin i Świnoujście S.A.
W pierwszej części wizyty radni obejrzeli tereny portowe, które wykorzystane będą podczas tegorocznego zlotu żaglowców, który w sierpniu odbędzie się w Szczecinie. Radni zwiedzili miejsca cumowania jachtów, zapoznając się z obecnym stanem przygotowań terenów portowych do zlotu żaglowców.

Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
Czy w Niechorzu powstanie Park Etnograficzny? PDF Drukuj Email
Wpisał: Cezary   
01.02.2007.
Image
 
Od ponad 50 lat w środowisku muzealników, etnografów i historyków, trwa dyskusja dotycząca utworzenia na Pomorzu Zachodnim muzeum na wolnym powietrzu. Dotychczasowe próby nie powiodły się i do dzisiaj pozostajemy białą plamą na „skansenowej” mapie Polski. Jest jednak szansa na zmianę tego stanu rzeczy a to za sprawą inicjatywy jaką od dwóch lat promuje działające w Niechorzu Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego z prezesem Henrykiem Gmyrkiem na czele.
Zmieniony ( 17.06.2011. )
Więcej…
 
 
 
 
Strona główna
Opowieści morskie
Fundacja
Artykuły
Katalog stron
Foto Galeria
Księgarnia - sklep
FAQ
Forum dyskusyjne
Kontakt

.
Archiwum z:
 
 
 
 
Nowinki

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_newsflash.php on line 26
 
Advertisement
Foto Galeria

Najczęściej czytane

web stats
 
 
Copyright (C) 2005 - 2019 Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej